Венера і Амур, за якими підглядає сатир – Корреджо (Антоніо Алегрі)

Венера і Амур, за якими підглядає сатир   Корреджо (Антоніо Алегрі)

Замовлена Федеріго Гонзага, ця робота передбачає серію “Любов богів” і є парною до картини “Школа Амура”. Раніше вважалося, що тут зображена не Венера, а Антіопа. Дослідників збивала з пантелику фігура сатира. Існує міф, що оповідає про те, як Юпітер, щоб наблизитися до німфі Антіопі, перетворився в сатира. Таким чином, вважали, що ця картина також належить до циклу “Любов богів”.

Однак тепер історики мистецтва твердять, що картина не має безпосереднього відношення до згаданого циклу і не ілюструє якийсь певний міф, а зображені тут Венера і Амур. Полотно, таким чином, є не стільки міфологічним, скільки відверто еротичним.

У XVI столітті В аристократичному середовищі подібні полотна придбали велику популярність. Після “похмурого” Середньовіччя тяга до життя і її задоволень спалахнула з новою силою, і задоволення потрібно надати витончену і пристойну форму. Антична міфологія представляла живописцям безліч слушних приводів для зображення оголеної натури. Що стосується даної картини, то тут почуттєва принадність вигинів тіла Венери підкреслена і вдало обраним заднім планом – темним лісовим пейзажем, на тлі якого шкіра богині здається світиться.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)