Венера і Марс – Сандро Боттічеллі

Венера і Марс   Сандро Боттічеллі

На представленій картині Венера. антична богиня любові, зображена в напівлежачому положенні, правою рукою спирається на подушку. Вона уважно дивиться на бога війни, що лежить навпроти неї. Сцена відбувається в миртовім гроті.

Марс занурений у глибокий сон, який не можуть перервати грають навколо фавни, самі веселі персонажі полотна, зображені відповідно до античної традиції рогатими, козлоногими та хвостатими. Вони розважаються з зброєю бога: один трубить в раковину Марсу прямо у вухо, інший накинув на голову його величезний шолом, третій, яка вилазить з-під руки бога, пристосував його нагрудний панцир. Одним словом, Марс обеззброєний.

Очевидно, що картина має алегоричний сенс, як і все, пов’язане з античною міфологією. Основна її ідея – любов перемагає війну або любов перемагає все. Ця загальна концепція сходить до ідей італійського гуманіста Марсіліо Фічино, який, зокрема, стверджував, що Марс виділяється між планетами, бо робить людей сильнішими, однак Венера панує над ним. Часто в поєднанні з Марсом чи в протистоянні йому вона не дає проявити недобрі властивості і упокорює його. Марс ж ніколи не панує над Венерою.

Крім основної ідеї багато в роботі може бути пояснено в символічному ключі. Наприклад, навколо Марса в’ється рій ос. Справа в тому, що картина була написана на замовлення одного з членів сім’ї Веспучи, а оси відобразили гру слів: “Веспучи” – “Веспа” .

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)