Венера у кузні Вулкана – Франс Флоріс

Венера у кузні Вулкана   Франс Флоріс

Франс Флоріс – відомий нідерландський живописець і гравер XVI ст. У багатьох творах митця простежується орієнтація на творчість італійських маньєристів, а також досягнення мистецтва Мікеланджело, Дж. Вазарі, Дж. Романо. Художник народився в Антверпені, його батько був скульптором, а старший брат – скульптором та архітектором. Франс Флоріс навчався живопису в Льєжі у Л. Ломбарді і в 1540 став майстром гільдії живописців в Антверпені.

У рідному місті він пропрацював усе життя, лише в 1542-1547 жив в Італії, де і захопився живописом Мікеланджело. Повернувшись у Антверпен, Флоріс написав велику кількість картин на релігійні, міфологічні сюжети, а також багато портретів. До числа творів, написаних в цей період, відноситься картина “Венера у кузні Вулкана”, якій притаманні всі характерні риси художнього методу майстра: прагнення до патетичности і динаміці, любов до складних наявних кутів камери, зображення атлетичних оголених фігур. При цьому художник використовує м’яку світлотінь, вишукані нюанси кольору, що додають його життєвість образів і безпосередність.

Інші відомі твори: “Повалення бунтівних ангелів”. 1554. Королівський музей витончених мистецтв, Антверпен; “Страшний Суд”. 1565. Музей історії мистецтва, Відень; “Портрет сокольничого”. 1558. Музей герцога Антона Ульріха Брауншвейг.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Венера у кузні Вулкана – Франс Флоріс.