Венера у кузні Вулкана – Франсуа Буше

Венера у кузні Вулкана   Франсуа Буше

Картина французького художника Франсуа Буше “Венера у кузні Вулкана”. Розмір картини 274 x 205 см, полотно, олія. У цьому полотні Буші ілюструє розповідь Вергілія у восьмій книзі Енеїди, в якому Венера спонукає Вулкана створити чарівну зброю для її смертного сина Енея, учасника війни троянців проти греків.

На картині Вулкан зображений подавшимся вперед, невідкладно представляють викуваний меч богині Венері. На обличчі бога ковальської справи написана ясно виражена любовна туга. Охоплений пристрастю, Вулкан повністю знаходиться під впливом Венери. Підтвердження факту непідробною пристрасті Вулкана Буші підкреслює зображенням голубів і путті, розташованих на його колінах, і путті поруч з Венерою, який націлює стрілу безпосередньо в серці Вулкана.

Вулкан поступився вимогам Венери врятувати її позашлюбного сина Енея, сподіваючись повернути любов богині краси. У картинах пізнього періоду творчості живописця Франсуа Буше починає змінювати почуття кольору, в колориті, кольоровій гамі творів художника з’являється зіставлення яскравих локальних кольорів, що додають “ковровость” його живопису. Буше створює пейзажі, картини на міфологічні сюжети, декоративні композиції в медальйонах з пишно декоровані в стилі епохи рококо обрамленьями, але у нього поступово виробляється легкий, хоча ефектний штамп, що втім не дивно, так як від живописця вимагають повторення сюжетів його вдалих робіт.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)