Венера, Вулкан – Бартоломеус Шпрангер

Венера, Вулкан   Бартоломеус Шпрангер

Картина “Венера, Вулкан” написана фламандським художником Бартоломеусом Шпрангером в Празі, закінчена за рік до смерті живописця. Розмір картини 140 x 95 см, полотно, олія. Вулкан, у міфології божество вогню та металургії, на думку Варрона, що перейшло до римлян від сабінцев. Слово Vulcanus не має безперечною етимології в латинській мові.

Культ Вулкана спочатку був пов’язаний з людськими жертвопринесеннями. На це вказує звістка Варрона, що підтверджується іншими письменниками, що під час святкування вулканалий народ кидав живих риб і інших тварин у вогонь, приносячи їх в жертву замість людських душ. На антропофагический характер культу вказує також міф про сина Вулкана, огнедишащем людожера Какусе, який жив на Авентинской горі, у печері, оточена залишками пожранних їм людських тел.

Стародавні римські письменники згадують про першій дружині Вулкана, називаючи її одні – Майєю, інші – Майестой. Інші міфи, ототожнюючи Вулкана з грецьким Гефестом, поєднують його з богинею краси Венері. Синами Вулкана від смертних жінок шанувалися римський цар Сервій Туллій і засновник міста Пренести Цекул.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Венера, Вулкан – Бартоломеус Шпрангер.