Венера, Вулкан зі зброєю для Енея – Франсуа Буше

Венера, Вулкан зі зброєю для Енея   Франсуа Буше

Картина французького художника Франсуа Буше “Венера, Вулкан зі зброєю для Енея”. Розмір картини 252 x 175 см, полотно, олія. Еней, в античній міфології один з головних захисників Трої, легендарний родоначальник римлян. Батьки Енея, згідно Вергілію, були Анхиз, онук троянського царя Мулу і двоюрідний брат Пріама, і богиня Венера.

Згідно з легендою, в молодості Анхиз був надзвичайно красивий і закохавшись в нього, богиня краси Венера народила йому сина Енея, взявши при цьому з нього обіцянку нікому не розповідати про їх любові. Анхиз не втримався, похвалився про це своїм друзям, за що і був покараний: бог-громовержець Зевс уразив його сліпотою. Згідно древнеиталийских міфів Венера звернулася до свого чоловіка Вулкану, щоб той викував чарівну зброю і обладунки для Енея, якому належало прийняти активну участь у Троянській війні.

Згідно “Іліаді” Гомера, Еней уникнув загибелі у Троянській війні завдяки втручанню богів, так як йому було призначено продовжити династію троянських царів і відродити славу троянців на іншій землі. У битвах під Троєю Еней брав діяльну участь; в поєдинках з Діомедом і з Ахіллом він був врятований від загибелі в перший раз Венерою, вдруге Посейдоном.

Ця версія лягла в основу “Енеїди” Вергілія, яка є основним джерелом при викладі міфу про Енея. Сюжети міфу про Енея часто використовувалися в літературі, образотворчому мистецтві та музиці в епоху Ренесансу і Нового часу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Венера, Вулкан зі зброєю для Енея – Франсуа Буше.