Венера з органістом і купідоном – Тіціан Вечелліо

Венера з органістом і купідоном   Тіціан Вечелліо

“Венера з органістом і купідоном” була створена Тіціаном в його другий приїзд в Аугсбург. У цій картині художник звернувся до своєї улюбленої теми. Венера для нього – символ плотської любові. Першою з тициановских Венер була Венера Урбінська, що знаходиться зараз в галереї Уффіци. Пізніше він пов’язує тему любові з темою музики.

На картині руки органіста торкаються клавіш, але весь погляд спрямований на Венеру. Очевидно, що зорове сприйняття краси Тіціан естетично пов’язує з музичним звучанням, картина пройнята внутрішньою музикальністю. Її композиція побудована на ритмічному зіставленні горизонтальних і вертикальних елементів: горизонтального ложа і лежить на ньому прекрасною жінкою, і вертикалей органних труб, поступово переходять у вертикалі дерев тягнеться в далечінь пейзажу.

Вся картина звучить як гімн повнокровним чуттєвості земного життя. Колористично вона вирішена на протиставленні червоно-коричневих і прозорих зеленувато-жовтих тонів з воістину тициановской мальовничій щедрістю. В самій темі цієї роботи деяка прихована посмішка, призначена замовнику картини.

Справа в тому, що Карл V і його син, майбутній іспанський король Філіп II, оголосили себе “захисниками віри”, і в Іспанії зображення оголеного жіночого тіла і було під суворою забороною. Однак, вони охоче замовляли Тіцианом картини на дуже фривольні теми.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Венера з органістом і купідоном – Тіціан Вечелліо.