Венера, завязивающая Амуру очі – Тіціан Вечелліо

Венера, завязивающая Амуру очі   Тіціан Вечелліо

У пізній період творчості Тіціан був захоплений створенням наповнені драматизмом картин на християнські сюжети, але і античність як і раніше, приваблювала його. Митець поділяв переконання неоплатоніків, що споглядання краси підносить людину. Тобто краса мала для нього релігійний зміст.

Тому дана робота, відома під різними назвами, – це не тільки гра художницької фантазії на теми міфології: Венера зав’язує очі Амуру, а одна з німф подає йому лук, щоб любовні стріли були пущені навмання.

Увагу привертають, перш за все, прекрасні жінки, особи з класичними рисами, світло-золотиста шкіра, шовковисте волосся, м’які жести. Венера сповнена спокійного гідності, що виходить від неї жива, зігріває все навколо теплота підкреслена уткнувшись в плече богині любові Амуром – він припав до неї, як дитина до матері.

Краса знаходить на цій картині материнське, животворне начало. Виникає враження, що полотно Тиціана дихає, і неспроста: до часу створення цього твору він прийшов до нової живописної манері. Його полотна того періоду поблизу виглядають скупченням хаотично покладених мазків, але варто глядачеві зробити кілька кроків назад, і він побачить, як буквально на його очах народжуються образи, виткані з кольору і світла.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Венера, завязивающая Амуру очі – Тіціан Вечелліо.