Верби на заході – Вінсент Ван Гог

Верби на заході   Вінсент Ван Гог

Малюючи пейзажі з натури, Ван Гог часто уникав точного подібності. Природа була для нього приваблива не тільки як прекрасний об’єкт для зображення. Одухотворяючи природу, Ван Гог бачив у ній втілення власних почуттів і глибинних переживань. Прикладом може служити ця робота, виконана в Арлі в 1888 році.

Тут жовтий колір перестає бути уособленням життя і сонця і виражає швидше агресію, важку пригніченість і безвихідь. Призахідне небо ніби тисне на навколишній простір, а ллється з нього густий світло фарбує все в вогняно-гарячі тони. Важкі потужні промені сонця заповнюють небосхил, розповзаючись по ньому довгими смугами.

Враження посилюється композицією. Верби стоять ладом, наче простягаючи до неба свої мляві сухі крихкі гілки. Вони видно і вдалині, за пустельним полем, порослим пучками сухої трави. Різкі грубі мазки підтримують загальний настрій картини.

Щоб посилити інтенсивність кольорів, автор використовує сильні контрасти. Синя смуга на дальньому плані, що зображує річку, робить теплий жовтий колір гарячим. Стовбури верб написані відтінками бузкового у поєднанні з чорним, що також впливає на сприйняття картини і її колірного ладу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)