Вергілій, читає Енеїду Серпня і Октавії – Ангеліка Кауфман

Вергілій, читає Енеїду Серпня і Октавії   Ангеліка Кауфман

Картина швейцарської художниці Анжеліки Кауфман “Вергілій, читає Енеїду Серпня і Октавії”. Розмір картини 123 x 159 см, полотно, олія.

В музей Ермітаж картина надійшла з палацу-музею у Лазенки у Варшаві в 1902 році. Ця картина Кауфман відома також під назвою “Вергілій, читає Енеїду Октавії і імператору Октавіану-Августу”. Сюжетом твору стала подія з давньоримської історії, про який розповів латинський письменник Макробий в V столітті нашої ери.

Художницею зображено момент, коли Октавія, сестра імператора Августа, втрачає свідомість, слухаючи вірші Вергілія, нагадали їй про смерті рано загиблого сина Марселия. Майстер живопису неокласицизму Кауфман створює характерну для класицизму врівноважену композицію, в якій на тлі світлого неба виділена центральна група з трьох жіночих фігур.

В отворі арки видно Капітолій і храм Юпітера Громовержця. Ефектні пози персонажів нагадують вміло розіграну мізансцену; герої передають свої почуття виразними жестами. Крізь умовність і нормативність класицизму в картині проступає сентиментальність рококо. Приглушені кольори в картині створюють м’яку колірну гаму.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Вергілій, читає Енеїду Серпня і Октавії – Ангеліка Кауфман.