Вершниця – Карл Брюллов

Вершниця   Карл Брюллов

Одну з найвідоміших своїх робіт, “Вершницю”, Карл Брюллов написав на прохання графині Юлії Самойлової в 1832 році. Прізвище Самойлових можна розглянути навіть на нашийнику собаки. Спочатку полотно виставлялася в Мілані, потім перебувала в колекції графині. А в 1896 році полотно було придбано Третьяковської галереї.

Велика плутанина вийшла з визначенням особистостей осіб, зображених на картині. Спочатку вважали, що на картині зображена сама графиня Юлія Самойлова, але згодом дослідники довели, що Брюллов зобразив двох вихованок графині – Джованину і Амалицию Пачіно. Оригінальна назва картини – “Джованин на коні”. Цікавий факт – з цієї картини в Італії було створено безліч гравюр, але там вони вважаються портретом відомої в Італії співачки – Малібран.

На картині Брюллов зобразив сцену верхової прогулянки – Джованин повертається додому і під’їжджає на коні до високого ганку, на якому з захопленим поглядом зустрічає її зведена сестра – Амалиция. Рух наповнює усі зображені на картині фігури – кінь, розпалений прогулянкою, б’є копитом, собака, радіючи поверненню господині, кидається коневі під копита.

Радість зустрічі після недовгого прощання – ось головне настрій, що наповнює цю картину. Глядач ніби сам занурюється в цю атмосферу радості і ненапрасного очікування.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 3.33 out of 5)


Вершниця – Карл Брюллов.