Вершник в ночі – Джон Хоу

Вершник в ночі   Джон Хоу

У дитинстві Джон Хоу набував пригодницькі книги в м’якій обкладинці, і запоєм прочитував їх, ілюстрації Франка Фрэзетта в його очах набували статус божественного світів, які він неодноразово копіював в пастелі. У той же самий час в книжкових магазинах, де раніше Хоу купував комікси, стали з’являтися легенди про Конана Баррі Сміта і роботи Беми Райтсон. В цей час Джон Хоу прочитав “Володар кілець”, спочатку “Дві Вежі”, потім “Повернення Короля” найбільш відомі з трьох виданих.

На думку про можливість проілюструвати “Володар кілець” Джона Хоу наштовхнули художні календарі, і він почав робити свої власні версії календарів, розписуючи сцени пригодницької книги. Жоден з цих календарів, на жаль, не зберігся, хоча, як жартує сам художник: – “можливо і завалялася де-небудь під ліжком пильна коробка…” Привид лицаря сумного, вісника смерті. На картині “Вершник в ночі” Джон Хоу зобразив неприступні стіни стародавньої фортеці далекого світу.

Всередині фортеці палахкотить заграва пожежі, висвітлюючи нічне небо – там іде бій. З блакитного серпанку ранкового туману нечутно з’явився вершник у чорному плащі, зупинився, моторошний, безмовний. Чорний вершник завжди з’являється там, де гинуть люди – він вісник смерті.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)