Весела компанія на веранді – Ян Стін

Весела компанія на веранді   Ян Стін

Стін – художник, відрізняється надзвичайною самобутністю, – один з основоположників голландського мистецтва XVII ст. Його так звана “жанрова” живопис не навіяна історичними, релігійними або міфологічними сюжетами, а відображає живі сімейні картини або епізоди гулянок в тавернах.

Ці роботи можна розглядати і як нехитрі свідоцтва особливостей повсякденного життя тієї епохи, і як непрості переплетення алегоричних або символічних посилань, які ускладнюють враження.

Представлена тут сцена може містити і повчальну ідею – застереження благонравию: центром композиції постає на першому плані Жінка в блакитних шатах, недбалість манер якої, двозначний погляд і посмішка є очевидними ознаками захмелілого людини.

Більш того, згідно з традицією, червоні туфлі, надіті на ній, були типової приналежності “легковажних” жінок. Мета картини, крім зображення гулянки у веселій компанії, – піднести моральний урок, не вдаючись, однак, до серйозного і менторскому тону, але з сочувствственним участю того, хто знає, що людина легко стає жертвою інстинктів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)