Весілля Петра I і Катерини I 19 лютого – Олексій Зубів

Весілля Петра I і Катерини I 19 лютого   Олексій Зубів

Видатний російський гравер Петровської епохи Олексій Федорович Зубів навчався і працював у Адріана Шхонебека в Оружейній палаті в Москві. Насичена деталями і персонажами гравюра зі сценою Весілля Петра I і Катерини I представляє глядачеві великий зал, стіни і стеля якого прикрашені витканими гобеленами, дзеркалами і килимами.

Численні столи поставлені друг за іншому у формі замкнутої букви О. На першому плані між дамами у напівоберті сидить Катерина I, на другому – Петро I і Олександр Меншиков, який був на весіллі церемоніймейстером. Усі зображені одягнені за європейською модою, на західний манер. Дами у вишуканих сукнях-робах з башнеобразними зачісками, чоловіки – в каптанах і перуках.

Через відкриті бокові двері видно інші столи, за якими сидять інші гості. Всі урочисто представлено і парадно. Гравюра не мала підпису, але була видрукувана в Петербурзькій друкарні, де в це час працював єдиний майстер – Олексій Зубів. Цікаво, що в як зразок він обрав роботу свого вчителя “Весілля Феофілакта Шанського у палаці Лефорта”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Весілля Петра I і Катерини I 19 лютого – Олексій Зубів.