Весілля в Кані – Паоло Веронезе

Весілля в Кані   Паоло Веронезе

“Весілля в Кані”, також відома як “бенкет у Кані” – робота Паоло Веронезе, що зображає біблійну історію про шлюбному бенкеті, описаних у Євангелії від Івана, на якому Ісус перетворив воду у вино. Широкоформатне полотно виконане в стилі МаньеризмаВисокого Відродження, і є самим широким полотном у Луврі.

В роботі відчувається стилістичний вплив і гармонія таких художників, як Леонардо, Рафаель і Мікеланджело. У той час як мистецтво Високого Відродження прагне до ідеальних пропорцій і красі, маньєризм перебільшує ці ідеї, додаючи до них неприродно елегантні, асиметричні композиції, наповнені напруженістю і нестабільністю. В “Весілля в Кані” Веронезе використовував безліч технічних прийомів, проявивши інтелект і витонченість.

Обідній зал, спроектований архітектором Андреа Палладіо з 6 червня 1562 року прикрашає трапезну базиліки Сан-Джорджо-Маджоре. Контракт між бенедиктинскими ченцями і Паоло обумовлював, що художник повинен був отримати 324 дуката і бочку меду в оплату за картину.

З 16-го по 18 століття, протягом 235 років, робота прикрашала монастир, до тих пір поки солдати Наполеона не викрали її як трофей 11 вересня 1797 року, під час французьких революційних війн. Для більш комфортного транспортування, “Весілля в Кані” була розрізана надвоє і повторно зібрана вже в Парижі. Пізніше для Сан-Джорджо-Маджоре була виготовлена цифрова копія полотна. В наш час оригінал зберігається в Луврі.

Задній план полотна – суміш архітектурних деталей античності і епохи Відродження. Колони, низькі балюстради і вежі позаду поєднуються в одній композиції. Варто відзначити, що група музикантів на передньому плані грає на інструментах часу пізнього ренесансу.

Серед численних фігур, їх на картині близько 130, можна зустріти таких історичних персон як Сулеймана Пишного, імператора Карла V, Даніеле Барбаро, Маркантоніо Барбаро і багатьох інших. У тому числі автор включив в роботу свій автопортрет, а так само художників Якопо Бассано, Тінторетто і Тиціана. І, само собою, на картині зображені біблійні особистості.

На нижній частині картини домінує греко-римська архітектура. В ній розташовані популярні персонажі того часу і історичні постаті, запрошені до біблійної трапези. Тут ми бачимо і Ісуса. Це єдиний персонаж, який дивиться прямо на глядача.

У картині є прихований символізм показує марність людської тщеславности. Проявляється він у пісочному годиннику, на вертикальній осі, щодо Ісуса. На ній же, але вище, над головою Христа, зображена фігура разделивающая агнця, що показує близькість смерті і земних задоволень. Безліч трактувань і мотивів до цих пір викликають суперечки.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)