Весільний поїзд в Москві (XVII століття) – Андрій Рябушкін

Весільний поїзд в Москві (XVII століття)   Андрій Рябушкін

Одна з найвідоміших робіт митця, сама жива і чарівна. Це чудове в живописному відношенні полотно передає світлий, ліричний і водночас овіяне легким смутком настрій, яке володіло художником в період створення. Рябушкін жив у цей час в Дидвине під Великим Новгородом – садиби, що належала художнику Ст. Бєляєву.

Історико-побутовий сюжет, присвячений відомому народному обряду допетровської Русі. На картині зображена сільська вулиця – дорога між дерев’яними зрубами. Яскравий контраст з чорно-сірими будівлями, білим снігом і деревами без листя створює процесія рухається по дорозі.

Візок на полозах, запряжені в неї коні, вершники, наступні навколо, біжать люди – все підпорядковано одному ритму стрімкого руху. Улюблений художником червоний колір на картині присутня в повній мірі. Додатковий ефект створює дзеркальне відображення головного діючого об’єкту весільної карети – у калюжі на передньому плані.

Тонке відчуття життя висловлене художником у фігурі дівчини на передньому плані, згорнула від весільної процесії у найближчий провулок. Що це – образа, смуток, туга, самотність? Картина демонструє не ідеальний образ загального веселощів, а реальну правду життя – ту, в якій завжди знайдеться місце нещасть, розчарувань і невлаштованості.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Весільний поїзд в Москві (XVII століття) – Андрій Рябушкін.