Веслярі – Гюстав Кайботт

Веслярі   Гюстав Кайботт

У другій половині сімдесятих років Кайботт проводить літні місяці за містом на річці. Його інтереси в той час цілком природно звертаються до водних видів спорту, а в його творчості з’являється нова тема: веслування. З точки зору стилістики картини цього періоду нагадують розглянуті вище полотна.

Художник створює рідко зустрічається в роботах інших майстрів напруга між переднім планом і глибиною картини, яке він особливо переконливо передає “Гребцах”. Як пише Варнедо, “внаслідок вдалого иллюзионистического прийому руки першого весляра, здається, майже торкаються краю полотна і витягуються в нашому напрямку, як в тривимірному фільмі.

Цього вражаючого руху, спрямованого вперед, відповідає таке ж виразне рух углиб. По правді кажучи, це рух настільки ж глибину, як і вгору, так як сходяться борту човна утворюють рівносторонній трикутник, який відокремлюється від поверхні води, а пряма, яка проходить вздовж лівої ноги першого весляра і спрямовує наш погляд на носі, практично збігається з вертикальною віссю композиції”.

Вражаючий відчутний ефект близькості, якого Кайботт домагається в цій картині, є його власним майстерним досягненням. Гідна захоплення також живописна техніка художника: відображення світла і натуральність дерева човни дуже ефектні, скорочення ракурсів рук і ніг веслярів виконані у відповідності з самим строгим вимогам перспективи, а спокійне хвилювання води передано соковитими, точковими мазками пензля, такими характерними для імпресіоністів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)