Весна – Едвард Мунк

Весна   Едвард Мунк

1889 рік став важким для художника, він важко хворів, але після хвороби, під час одужання, написав дуже щільно автобиографичное “Весна”. У ньому поєднуються спогади і про хвороби, і про хворобу сестри, яка забрала її в могилу. В цій роботі проявилася зріле художня майстерність Едварда Мунка, за яку художнику присудили державну стипендію, завдяки чому він зміг поїхати в Париж.

Картина заповнена великою кількістю предметів інтер’єру, які наближають роботу до реалізму. Як і на картині “Хвора дівчинка” головним художнім образом є хвора дівчина. Її дуже бліде обличчя, яке не може відтіняти навіть білосніжна подушка, контрастує зі здоровим рум’янцем сидить поруч жінки, її матері. Свідоцтва хвороби молодої дівчини – флакон з мікстурою і цілий графин з водою протиставляються сонячного світла, в надлишку що ллється з вікна. Свіжий вітерець, що роздуває легкі фіранки, контрастує з похмурою, важкою ситуацією в кімнаті.

“Весна” є самим значним твором Мунка того періоду його творчості. На цьому полотні легкість і свіжість імпресіонізму зустрічається з точністю і детальністю натуралізму. Темні, важкі тони лівій частині картини, які уособлюють страх, хвороба, відчай, співіснують зі світлими, легкими в правій, які дарують надію і віру в хороше.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)