Весна – Ісаак Бродський

Весна   Ісаак Бродський

Скільки б не писали живописці нові картини про настання весни, всі вони настільки різні, і наповнені особливим змістом і баченням цього теплого часу року. Так і “Весна” Бродського – по-своєму унікальна і гідна окремого розгляду.

Краєвид “Весна” був створений радянським художником в 1914 році. Ця картина з приватного зібрання демонструє період захоплення автором символізмом і модерном. За допомогою живописної мови Ісаак Бродський намагався показати образ російської природи як можна більш поэтизированним. У підсумку виходили роботи з барвистими, кілька екзотичними сюжетами, деталізовані і графічно витончені.

“Весна” написана олією на полотні, але фарба на полотні настільки плавна, повітряна, що нагадує витончену акварель. Весна Бродського – це перше потепління, що виходили зі снігом з землі, дерев і будинків. Тала вода на льоду і глибокі сині калюжі межують з оголеними острівцями сирої землі. Ще недовго, і пройдуть перші зеленіючі паростки. Маленькі будиночки мирно туляться під променями раннього сонця.

Полотно створено з вражаючою старанністю. Майстерно написаний сніг виглядає дуже реалістично. Кількість дрібних мазків і найтонших ліній у фактурі грунту, дерев, будівель і хмар, говорять про великому обсязі роботи художника. Він використовував переважно блакитні, коричневі і зелені тони.

Навіть світло сонця позбавлений яскравою жовтизни, – він бляклий і м’який. Непомітна у полі зору ні одна людська фігура. Ймовірно, мешканці села ще сплять, а рання весна вже стрепенулася раніше всіх і розтопила ніжним сонячним сяйвом скували землю снігу. Дивлячись на полотно, відчувається ця ранкова свіжість, яка запановує зазвичай у перші світанкові години. І. в. Бродський зобразив черговий гімн природі, її красі, природності і гармонії.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)