Весна – Казимир Малевич

Весна   Казимир Малевич

Ось приходить час, коли художник повертається до традиційної об’ємно – просторової живопису. Хоча він і продовжує працювати у своїй особливій техніці постсупрематизма, багато картини пізнього періоду наповнені звичними для очей об’єктами і квітами.

Отже, “Весна”- час надії, оновлення. Тут так багато пронизливого синього, хмари настільки білі і чисті, стільки безтурботності в затишному світі, обгородженому парканом, так милі фігурки граючих дітей. Відкрита двері будинку так близька, так манить зайти всередину, а вона сяє на сонці доріжка веде прямо до неї…

Але немає входу в цю ідеальну картину, дерево на першому плані загороджує його, і відводить погляд вгору і геть через хмари вправо, за край полотна. Якщо спробувати обійти цю перешкоду через залиту сонцем галявину, ми знову приходимо до вертикальних стовбурах дерев.

Створюється щемливе почуття ностальгії, неможливості повернутися в дороге серцю місце або передчуття догляду. Світ так крихкий і непостійний. К. Малевич пережив арешт, неприйняття його творів. Час життя художника припадає на складний період в історії країни, і навіть, здавалося б, прості і позитивні його твори несуть настрої смутку і відчуження.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)