Весна – Кузьма Петров-Водкін

Весна   Кузьма Петров Водкін

Петров-Водкін – самобутній російський художник, що вийшов зі звичайної сім’ї прислуги і просто дивом отримав можливість вчитися. Його техніка живопису оригінальна, а роботи впізнавані. Герої картин звичайні люди, з народу. Вони так зрозумілі і близькі художнику.

На картині зображені хлопець і дівчина. Вдалині видніється село, розкидана по пагорбу. Дівчина мрійливо сидить, підібгавши ноги. Вона скромна і сільська, обличчя виражає умиротворення і спокій. Хлопець з любов’ю дивиться на дівчину.

Очевидно, що у молодих людей побачення, вони закохані. Хлопець чекає від дівчини взаємності, а дівчина скромно і відчужено занурена в свої думки. Такий сюжет типовий для літніх вечорів у селі. І пейзаж і обстановка розташовує до романтизму. Художник реалістично змалював образи героїв. Художник сам жив просто і розумів душевність російського народу.

Картина виконана плавними лініями, це особливість індивідуальної техніки художника. Автор віддавав перевагу округлі форми, його малюнки обтічні і гармонійні. Зображення виглядає по-дитячому, навіть казково. Будинки в селі неприродно звисають з пагорба, але дерева і образи героїв цілком реалістичні.

Художник сприймав реальність через призму свого творчого світовідчуття. Можливо, в душі він так і залишився дитиною, який бродив по селу, що здавалася йому казковою. Саме у своїй фантазії автор і черпав натхнення. Полотно відображає роль людини в світі. Фігури людей на першому плані. Дівчина з хлопцем сидить на пагорбі, вище всіх.

Таким чином, художник підносить людину, виводячи його на п’єдестал. Тим не менш, пара виглядає гармонійно на тлі прекрасного пейзажу. К. С. Петров-Водкін показує, що жити в гармонії з природою необхідно і можливо, адже людина є частиною навколишнього світу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Весна – Кузьма Петров-Водкін.