Весна. Останній сніг – Ісаак Левітан

Весна. Останній сніг   Ісаак Левітан

Ісаак Левітан – російський художник, здобув визнання ще за життя, що говорить про видатного талант живописця, майстерно зображує виняткову красу російської природи. Своїм пензлем він зміг передати душу полів, лісів – всього того, що так дорого і близьке серцю російської людини. І в наш час цифрової фотографії у багатьох цінителів живопису захоплює дух при погляді на полотна великого майстра.

Картина “Весна. Останній сніг” написана в 1895 році і відноситься до зрілого періоду творчості художника. На ній зображена маленька річка, яка тільки-тільки скинула окови льоду і готується розлитися повноводною річкою.

Зображено початок весни, природа ще спить зимовим сном, але звільнилася річка говорить нам, що розпал весни не за горами. Сніг з білосніжного стає сірим, дерева вже готові прокинутися і розпустити перші бруньки.

Світло сонця видно всюди, хоча митець не змалював його явно. Світло виходить звідусіль: від снігу, річки, неба. Незважаючи на одноманітний весняний пейзаж, завдяки майстерності Ісаака Левітана, він оживає і набуває чарівність, яке помітить будь-цінитель природи і краси. Полотно передає глядачеві передчуття тепла, повернення птахів з далеких країв, пишною зеленої трави і квітів. Художник зміг зловити момент неповного пробудження природи і завдяки його майстерності брудний сніг дарує глядачеві відчуття урочистості і чарівність приходу весни.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 3.67 out of 5)


Весна. Останній сніг – Ісаак Левітан.