Весна (портрет дівчинки з букетом) – Генрі Хетерінгтон Еммерсон

Весна (портрет дівчинки з букетом)   Генрі Хетерінгтон Еммерсон

Картина “Весна” написана англійським художником Генрі Хетерінгтон Эммерсоном. Автор роботи був портретистом і ілюстратором, любив жанрові полотна на побутову тематику. “Весна” належить другій половині XIX століття до портретного жанру з елементами уособлення в образі дівчинки весняного періоду року.

Для відображення пробудження природи від зимової сплячки Еммерсон використовував безпрограшне рішення використовувати в якості головного героя дівчинку. Дитина, як і весна – зародження чогось нового, невідомого і довгоочікуваного. Букет, що тримає героїня, зібраний так само з весняних квітів. Невагомі квіти прописані дуже тонко. До їх палітрі домішані білила і трохи холодної зелені. Автор уважний до найдрібніших деталей рослин, чого не скажеш про центральної героїні полотна.

Еммерсон використовував дуже щільну текстуру фарб і темну палітру для написання і далекого плану, і самої дівчинки-весни. Занадто багато коричневого і червоного для такого юного створення. В теплий колорит хочеться додати холодних рожевих і ванільних нот. Напрошуються відблиски і ще трохи світла. Чи Не так? Розбираючи пейзаж, як основу далекого плану, увагу привертає шматок блакитного неба. Лівий “небесний” кут дуже малий, зате каша з суміші зелені і охри рослин займає несправедливо багато місця.

Сама дівчинка міла і рум’яна. Проте в ній мало життя і єства. Портрет написаний з натури, але виглядає плоским і надуманим. Дівочий образ прописаний сухим пензлем, гладко і рівно. Автор мало приділив уваги світлотіні і написання складок тканини. Тому деталь накидки виглядає неприродно. В роботі Еммерсон використовував багато чистих кольорів – червоний, коричневий, сажу. Чи це звичка, то художник боявся змішування кольорів.

“Весна” Еммерсона вийшла дуже полум’яної, спекотної, червоної і плоскою. Полотно настільки затемнене, що образ дівчинки втрачається на дальньому плані, за винятком світлого букета.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Весна (портрет дівчинки з букетом) – Генрі Хетерінгтон Еммерсон.