Весна (Туалет Венери) – Франческо Альбані

Весна (Туалет Венери)   Франческо Альбані

Вихованець Болонської академії, в якій велику увагу приділяли відродження античної спадщини, Альбані нерідко звертався до міфологічних сюжетів. Їх він трактував в ігровому ключі. В даному випадку художник взяв сюжет, який був популярний у європейських живописців, досить згадати Тиціана, Рубенса і Веласкеса. Мова йде про Венері перед дзеркалом, яке тримає Амур. Альбані зобразив богиню любові прихорашивающейся з допомогою німф, одна з яких надягає їй прикрасу.

Автор помістив сцену на лоно природи з тінистими деревами, світлими полянами, прозорим джерелом і блакитними гористими далями. Навколо граються амури, один з них зриває з дерева яблука і кидає іншим, що нагадує про міфологічному суді Паріса, який віддав яблуко Венері, найпрекраснішої з богинь. Тондо, тобто кругла за формою картина, Альбані несе в собі риси декоративного живопису.

Цьому сприяють легкий сюжет, дозволив зобразити невигадливу приємну сценку, і єдина колірна гамма з найтоншими відтінками фарб, чому робота нагадує гобелен. Полотно є прикладом раннього класицизму, коли форми ще не завмерли, а образи відрізнялися жвавістю і викликали щиру симпатію.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Весна (Туалет Венери) – Франческо Альбані.