Весняний день на Карл-Юханс-гаті – Едвард Мунк

Весняний день на Карл Юханс гаті   Едвард Мунк

Робота Едварда Мунка “Весняний день на вулиці Карла Йогана” написана у 1890 році під час перебування художника в Норвегії, показує його творчість з іншого боку. На картині явно простежується вплив імпресіоністів.

Картина пронизана світлом, що лилося з усіх її точок. Художник досяг цього ефекту завдяки особливій манері малювання: фарби стягнуто з окремими чіткими мазками – крапками або рисками. Імпресіоністських є стиль написання картини, але не композиція.

Художник зобразив на полотні головний проспект столиці Норвегії – Карл-Юханс-гаті, вулицю Карла Йогана, улюблене місце для прогулянок найрізноманітнішої публіки. На картині зображений проспект повністю – від королівського замку, зображеного на задньому плані, до “Гранд-готелю”, який показаний праворуч на передньому плані.

Темно-синя лінія дахів перегукується з прогулюється публікою, утворюючи дві паралельні в перспективі прямі. Головний елемент центральній частині композиції – жінка з червоним парасолькою, що стоїть спиною до глядача. Контрастні кольори, якими Мунк зобразив жінку, виділяють її з загального плану і атмосфери сцени.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)