Вестмінстерський міст в Лондоні з кортежем лорда-мера на Темзі – Антоніо Каналетто

Вестмінстерський міст в Лондоні з кортежем лорда мера на Темзі   Антоніо Каналетто

Готуючи матеріал для виданого в 1734 році Джозефом Смітом “Каталогу венеціанських каналів”, Каналетто – поряд з дванадцятьма видами Великого каналу – написав дві масштабні картини: “Регата на Великому каналі”, 1733-34 і “Відплиття “Буцентавра” у День Вознесіння”, ок. 1732.

Обидва зображені події входили в щорічний календар венеціанських свят і збирали тисячі глядачів. До цієї теми художник повертався неодноразово – прикладом тому служить полотно “Повернення “Буцентавра” у День Вознесіння”, ок. 1734 . Працюючи над своєю “Регатою”, Каналетто, до речі, запозичив ракурс і композиційні принципи Луки Карлевариса, в 1709 році написав картину “Регата в честь Фредеріка IV, короля Данського”.

Тема свят червоною ниткою проходить через всі творчість Каналетто. Він писав їх не лише в рідній Венеції, але і в Англії, де з невеликою перервою провів цілих десять років. Лондонські урочистості зображені на безлічі його полотен – таких, як “Вестмінстерський міст Лондоні з кортежем лорда-мера на Темзі”. У 1760-ті роки художник створив серію з десяти малюнків пером і тушшю під назвою “Свята дожів” . На одному з них зображені вуличні акробати. Реалії повсякденного міський житті продовжували цікавити Каналетто і в старості.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Вестмінстерський міст в Лондоні з кортежем лорда-мера на Темзі – Антоніо Каналетто.