Везувій – Іван Айвазовський

Везувій   Іван Айвазовський

Іван Айвазовський мав надзвичайний талант від природи. Середовище, в якій він виховувався й ріс, а також деякі обставини сприяли швидкому розвитку здібностей майбутнього живописця.

Айвазовський жив на березі Чорного моря, яке надихало художника на створення яскравих образів. У його творах море то наповнене радістю, то сповнене незвичайним сяйвом, то похмуре. Рідше воно буває спокійним. Найбільше художник любив зображати бурхливі хвилі, які потужним ударом розбиваються об скелі і кораблі, як тендітні шкарлупки, що стали всього лише іграшками для цієї нестримної стихії.

Айвазовський швидко працював і тому картина “Везувій” є этюдной картиною, створеної майстром за півгодини. На полотні зображена широка панорама затоки в Неаполі. На дальньому плані можна побачити спускається до моря берег і вулкан Везувій, який злегка димить. Здається, що серпанок, одночасно похмура і прозора огортає все навколо. Сонце на заході висвітлює горизонт рожево-золотим світлом. Море, написане блакитними відтінками, створює враження казковості.

Головною деталлю пейзажу є вулкан Везувій, який є єдиним діючим вулканом в Європі.

Враження від картини залишається подвійне. На полотні досить багато похмурих відтінків, чому створюється відчуття безвиході. Але в той же час велич і грандіозність цього твору може залишити світлі враження у глядача. Айвазовський – справжній майстер своєї справи. Від картини ніби чується і відчувається гуркіт галасливих хвиль і гул поривів вітру.

Природа Італії зображена так чудово, що відчувається ставлення самого художника до побаченого. І всі свої емоції він вкладав у свої картини.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)