Вид Амстердама – Якоб ван Рейсдал

Вид Амстердама   Якоб ван Рейсдал

Картина голландського живописця Якоба ван Рейсдала “Вид Амстердама”. Розмір картини 52,5 x 43,5 см, полотно, олія. У 1659 році художник Рейсдал отримав права громадянина Амстердама, а в наступному році написав для вручення рекомендаційний лист Мейндерту Хоббеме, у якому згадує про те, що цей молодий живописець протягом трьох років з 1656 по 1658 роки був його “учнем і помічником”.

Таким чином, Мейндерт Хоббема є єдиним достеменно відомим учнем Якоба ван Рейсдала. Мейндерт Хоббема писав спокійні, залиті сонцем куточки лісу, водяні млини, що йдуть до обрію алеї. Швидше за все, Рейсдал і Хоббема не тільки разом працювали, але і дружили.

У 1668 році, як свідчить зберігся в архівах міської управи документ, Якоб ван Рейсдал був свідком під час одруження Мейндерта Хоббеми. Свої картини Рейсдал писав в основному для вільного продажу, а не по приватних замовленнях, тому важко судити про благополуччя його фінансових справ, хоча є непрямі докази того, що грошових труднощів Якоб ван Рейсдал не відчував.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)