Вид на Арль серед квітучих дерев – Вінсент Ван Гог

Вид на Арль серед квітучих дерев   Вінсент Ван Гог

Вийшовши з арльской лікарні, Ван Гог продовжив заняття живописом. Цей пейзаж із зображенням квітучого міського саду він створив в дощовий весняний день. Його завжди заворожував вид покритих квітами фруктових дерев, і тут він знову звертається до цього мотиву.

Кілька міських будинків видніються крізь гілки приземкуватих дерев, покриті весняними квітами. Автор вибрав точку зору, де на передньому плані виявляється висихає дерево з темними кострубатими гілками. Можливо, це виразилося стан душі, в якому перебував Ван Гог в цей період свого життя.

Інші дерева виглядають більш життєрадісно, їх гілки голубішають крізь серпанок легкого весняного дощу. Автор завищив лінію горизонту, відвівши передній план широкому зеленому газону з квітучими кульбабами.

Ван Гог зафарбовує широкі площини суцільним кольором, обводячи предмети темним контуром. Небо і дальні дерева написані витіюватими мазками, ця манера стане основною в більш пізніх роботах художника. Картина виконана в приглушених тонах, в ній немає тієї яскравості і барвистості, яка зазвичай була притаманна Ван Гогу. Небо затягнуте хмарами, а бузкові стовбури дерев підносяться на тлі темно-зеленої трави.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Вид на Арль серед квітучих дерев – Вінсент Ван Гог.