Вид на Арль з ірисами на передньому плані – Вінсент Ван Гог

Вид на Арль з ірисами на передньому плані   Вінсент Ван Гог

Спокійне провінційне життя Арля дозволяла Ван Гогу якомога більше часу приділяти живопису. Все, що було навколо, настільки радувало око, що митцю не складало труднощів знайти привід для творчості. Цей луг з квітами вразив контрастним поєднанням жовтих лютіков і лілових ірисів. Своїй сестрі Вил Вінсент писав, що це місце чимось нагадувало йому Японію.

Рівні різнокольорові смуги контрастних кольорів роблять картину геометрично чітким. Ван Гог створив композицію пейзажу так, що практично весь простір полотна займає земля, поросла квітами. Тонка смужка синього неба виписана швидкими пастозними мазками.

На горизонті видніються міські будови, які можна побачити і на інших полотнах Ван Гога цього періоду. Дальній план з приземкуватими деревцями написаний легкими блакитними тонами, це дозволяє зробити його незначним і перевести увагу на яскравий килим квітів, що покриває широкий луг.

Широкий простір Ван Гог пише дрібної пензлем, щоб підкреслити, яке безліч барвистих квітів встеляє землю. Рівна смужка лілових ірисів, привертає увагу своєю барвистістю, виписана ще більш ретельно. Автор приділи увагу кожній пелюстці і листочка, обвівши деталі тонким контуром.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Вид на Арль з ірисами на передньому плані – Вінсент Ван Гог.