Вид на Біржу і Адміралтейство від Петропавлівської фортеці – Федір Алексєєв

Вид на Біржу і Адміралтейство від Петропавлівської фортеці   Федір Алексєєв

Санкт-Петербург, його чудові панорами і палаци головна тема творчості Ф. Я. Алексєєва. Будівля Біржі, зведена в рік написання цієї картини, завершило формування центрального архітектурного ансамблю Санкт-Петербурга. Ця частина міста була улюбленим місцем прогулянок петербуржців. Алексєєв при побудові композиції використовує класицистичний принцип, зіставляючи перший план, зазначений коричневим лівим кутом і темною хмарою праворуч, і зеленувато-блакитне відкритий простір в глибині.

Будівля Біржі представлено кілька праворуч, так що в центрі композиції виявляється ефектна панорама Неви. На задньому плані Зимовий палац і Адміралтейство утворюють єдиний ансамбль з небом і річкою, ніби стверджуючи найважливішу для епохи Просвітництва ідею гармонії розуму і природи.

Художник показує Санкт-Петербург таким, яким його бачили сучасники, як ідеальну столицю освіченого держави. Поет К. Н. Батюшков писав: “Погляньте тепер на набережну, на оці величезні палаци один іншого величніше! На ці доми, один красивіше іншого! Подивіться на Васильєвський острів, […] прикрашений биржею, ростральними колонами і гранітною набережною […]. Як велична і красива ця частина міста! […] Тепер від біржі з яким задоволенням погляд мій слід вздовж берегів і втрачається в віддалі між двох набережних, єдиних у світі!”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Вид на Біржу і Адміралтейство від Петропавлівської фортеці – Федір Алексєєв.