Вид на дахи Парижа – Вінсент Ван Гог

Вид на дахи Парижа   Вінсент Ван Гог

Взимку 1886 року Ван Гог приїжджає в Париж. Тут він знайомиться з багатьма художниками, в тому числі Полем Синьяком, Анрі Тулуз-Лотрек, Емілем Бернаром. Творчість цих авторів згодом сформувало нове мистецтво, засноване на принципово новий погляд на живопис. Спілкування з ними багато в чому вплинуло на розвиток Ван Гога як художника.

В компанії нових друзів, а іноді на самоті, Ван Гог часто займався живописом з натури, відображаючи на своїх етюдах Париж та його околиці. В результаті з’являється безліч нарисів, етюдів та готових робіт, в тому числі і ця картина. На ній художник зобразив південно-східну частину Парижа. На горизонті можна дізнатися купол Пантеону.

Вид Парижа писався з високої точки зору. Більшу частину полотна займає сіре небо, вкрите грозовими хмарами. Автор чудово передав стан природи, зобразивши затягнуті дощової пеленою дали.

При написанні роботи Ван Гог ще використовує приглушені тони, які характерні для нюэнского періоду творчості. Манера виконання більшою частиною запозичена у художників барбізонської школи. Форми виліплені великими мазками, а майже однотонна палітра відрізняється посиленням тіней, що дозволяє ще більш виразно передати стан природи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Вид на дахи Парижа – Вінсент Ван Гог.