Вид на море в Схевенінгені – Вінсент Ван Гог

Вид на море в Схевенінгені   Вінсент Ван Гог

У 1881 році Ван Гог починає брати уроки живопису у свого далекого родича, художника Антона Муаве. Тоді було ясно, що навчання слід починати з малюнка. До роботи фарбами Ван Гогу було дозволено приступити лише після того, як він досягне достатньої точності в зображенні предметів.

Однією з перших живописних робіт, виконаних з натури, став цей пейзаж. На ньому Ван Гог зобразив море в Схевенінгені під час бурі. Ван Гогу довелося писати його в складних умовах, коли пориви вітру піднімали з землі купу піску і буквально збивали художника з ніг.

Тому довелося писати швидко, відразу схоплюючи поглядом все, що потрібно зобразити. Швидко накидавши загальний вигляд, Ван Гог постарався закінчити роботу в першому-ліпшому притулок. Від бурі в барвистому шарі картини залишилися піщинки, які пізніше довелося звідти видаляти.

Враховуючи такі непрості умови створення, цю картину можна назвати досить майстерні роботою. Ван Гог постарався якомога точніше передати стан природи, зобразивши важкі сірі хмари низько нависли над водою. З-за хмар намагається пробитися сонце, залишаючи на хвилях виблискуючі відблиски. Таке складне освітлення перетворює фігури людей і човни темні силуетні плями. Катіна виглядає майже монохромного, лише золотий берег на передньому плані вибивається із загальної сіро-зеленої гами.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)