Вид на Овер і церква – Вінсент Ван Гог

Вид на Овер і церква   Вінсент Ван Гог

Види Овера та навколишніх полів, сільські будинки і портрети найбільш близьких людей – це те, що захоплювало творче свідомість Ван Гога в останній рік життя. На цій картині він зображує село з боку околиці.

Як багато пейзажі останнього періоду творчості, ця картина написана умовно, в площинному форматі. Художник повністю відходить від будь-яких традицій в живопису, чи то реалізм або імпресіонізм. Головне в пейзажах Оверского періоду – це внутрішній стан самого художника, яке читається в манері виконання та емоційний зміст картини.

Передній план пейзажу Ван Гог відводить пшеничному полю. За ним художник поміщає сільські будинки, ніби нагромаджені один на одного. Їх колір майже зливається з кольором неба, на якому легкими завитками злегка позначені хмари. Будинки здаються нематеріальними, і відчуття примарності посилюється абсолютної безлюдністю пейзажу. Зелені дерева, навпаки, занадто темні і густі, вони створюють навколо села своєрідний контур, за рахунок якого вона сильніше виділяється на фоні неба.

Композиція і манера виконання додає картині схожість з дитячою ілюстрацією. Пейзаж позбавлений лінійної перспективи, але за рахунок посилення повітряної здається досить просторим.

Легка колірна гамма, заснована на поєднанні контрастних, але м’яких відтінків, передає настрій спокійного утихомиреного милування природою, позбавленого гострих емоцій, але як і раніше повного любові. Лише неорганізованість мазків, то топорщащихся в різні сторони, то збираються в спіралі і завитки, вказує на стан нестійкості.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Вид на Овер і церква – Вінсент Ван Гог.