Вид на Овер – Поль Сезанн

Вид на Овер   Поль Сезанн

Картина “Вид на Овер” була написана Сезанном в 1874 році. Овер був досить популярним містом для постімпресіоністів, багато відвідували його і створювали його пейзажі, цей художник не став винятком. Вінсент Ван Гог довгий час жив в Овере і написав чудовий краєвид “Церква в Овере”.

Якщо розглянути картину, можна помітити що вона виконана досить побіжно і ескізно, сюжет не має особливого задуму, проте виглядає досить жваво. Глядач може відчути, як повільно йде час всередині цього маленького світу. Основну частину полотна займають будиночки, розкидані по всьому невеликому місту, вони досить тісно розташовані один до одного. Картина виконана щільними мазками, все це разом зі світлими відтінками додає картині яскравості і насиченості.

Картина нагадує собою ілюстрацію зі старої дитячої книжки з казками, в яких всі історії мають щасливий кінець. Маленькі різнокольорові будиночки нагадують собою невелике казкове королівство, в якому немає місця злу. Там завжди яскраво світить сонце, зігріваючи всіх своїм теплом, співають барвисті птахи. Цей світ не має кордонів, він поширюється далеко за межі рамки, у якій знаходиться полотно. Глядач може на секунду повірити, що цей світ реальний, адже він неймовірно великий і вражаючий, це і змушує повірити в його існування.

Дана картина схожа більше на побіжний нарис. Фарби в деяких місцях підтікають, багато місця зображені дуже розпливчасто з-за сильної розтушовування, в картині мало акцентів на конкретні деталі. Багато зображені на полотні лінії рвані, силуети багатьох предметів размилени, наприклад, силуети дерев абсолютно нерозрізнені, вони зображені занадто розмазане. При певному погляді зображення нагадує собою фотографію, зібрану з декількох шматочків, своєрідний колаж.

Реальність постає перед глядачами, немов красивий бутон, який розпускається і перетворюється в пишний і яскрава квітка. Вона росте і затягує в себе все нові і нові аромати, кольори і відтінки. Завдяки цьому барвистий світ на картині починає сяяти з ще більш виразною красою. Хмурость і шаблонність повністю йдуть з цієї картини. Небо виконано величезною кількістю мазків різноманітних відтінків. У картині повільно і розмірено тече життя.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)