Вид на Овер-сюр-Уаз. Паркан – Поль Сезанн

Вид на Овер сюр Уаз. Паркан   Поль Сезанн

Видатний художник-постімпресіоніст Поль Сезанн створював чудові французькі пейзажі, повні світла і безтурботності. В якості прикладу можна назвати пейзаж “Вид на Овер-сюр-Уаз”, який був створений художником близько 1873 року.

Картина написана маслом, але зображення пейзажу нагадує пастельний етюд. Барвистий шар нанесений недбало і так, як ніби це начерк, а не самостійний твір. Пейзаж містить кілька композиційних планів. Це зображення паркану, на другому плані – це зображення будинків і сам вид на Овер-сюр-Уаз. Полотно вийшло композиційно насиченим. Колірне рішення пейзажу також неоднозначно і нагадує калейдоскопічне різнобарв’я.

Для пейзажу характерно використання різноманітних відтінків, що гармонійно поєднуються між собою. Вкраплення чорного вибудовують силуетні контури зображення і наділяють зображення необхідної ступенем контрастності і колірної різкості.

Пейзаж рясніє великою кількістю фарб, заповнюючи простір полотна райдужними, сонячними переливами і відблисками. Паркан точно усипаний різнокольоровими яскравими відблисками. Будинки на Овер-сюр-Уаз немов заховані за настільки яскравим і пишним багатоцвіттям фарб. Це не вдома, а, швидше, будиночки, дуже маленькі, милі і затишні. Навколишня природа нагадує полуреальное казковий простір, наповнений чарівними квітами, звуками, запахом сонця і тепла. Пейзаж вийшов дуже ніжним і відкритим. Тут немає різких ліній, грубих форм, кутастих обрисів. Навпаки, пейзаж “Вид на Овер-сюр-Уаз” являє собою зразок гарної природи і французького провансу.

Для пейзажу характерні пастельні тони, що тільки посилює атмосферу напів-казки. Від картини немов виходить легке дихання, а крізь соковиті фарби пульсує життя, заповнюючи простір різнокольоровими сполохами. Пейзаж рясніє світлом, рясніє теплими фарбами, блищить і переливається на сонці, його пронизує і зігріває легкий вітерець, а рожева імла на небі затьмарює дійсність і занурює все наше єство в казкові світи, де наспівують птиці і тріпоче рой різнокольорових метеликів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)