Вид на Овер – Вінсент Ван Гог

Вид на Овер   Вінсент Ван Гог

Після проходження курсу лікування Ван Гог повертається в Париж, але вже через три дні покидає його і їде в Овер на Уазі. Тут він сподівався забути про суєту великого міста і знайти тишу, настільки необхідну його душі.

У цьому селі жив доктор Поль Гаше, який захоплювався живописом і був поціновувачем сучасного мистецтва. Він був знайомий з такими художниками, як Монтічеллі, Поль Сезанн, Каміль Піссаро. За порадою останнього Тео Ван Гог попросив Гаше взяти Вінсента під свою опіку.

Незабаром Гаше став для художника кращим другом. Багато в чому завдяки йому Ван Гог прожив в Овере кілька місяців, наповнених спокоєм і творчістю. Сільські краєвиди надихали художника на створення нових полотен, як, наприклад, ця картина.

Тут Ван Гог зобразив групу сільських будиночків, розташованих біля підніжжя пагорба. Художника привертає незвичайне сонячне освітлення: на тлі затіненого схилу пагорба яскраво світяться білі стіни будинків. Відкрита композиція, рівні ритми несуть настрій спокою і умиротворення.

Вся картина виконана в м’яких пастельних тонах. Однак закручені хаотичні мазки на передньому плані вносять певний відтінок безладності і тривожності. Тим не менш, це не порушує загальної гармонії полотна.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Вид на Овер – Вінсент Ван Гог.