Вид на палісадник в садибі Н. П. Мілюкова “Острівці” – Григорій Сорока

Вид на палісадник в садибі Н. П. Мілюкова Острівці   Григорій Сорока

Григорій Сорока – учень А. Р. Венеціанова, один з найталановитіших і улюблених. Кріпосний тверського поміщика Н. П. Мілюкова, сусіда і доброго знайомого А. Р. Венеціанова. Взятий паном до себе на двірню в маєток “Острівці”, Сорока, мабуть, і був помічений там Венеціановим, і з дозволу Мілюкова майстер взяв його в свою сільце Сафонково.

Як всі учні Венеціанова, Сорока працює в основному з натури, багато малює, пише пейзажі, портрети, інтер’єри. “Вид на палісадник в садибі Н. П. Мілюкова “Острівці”, ймовірно, одна з найбільш ранніх живописних робіт художника. У картині дуже свіжо і переконливо передано враження спекотного літнього дня: залиті сонцем доріжки з різкими тінями, яскрава на світлі і здається майже чорним в тіні зелень газонів, дерев, кущів, поцятковані відблисками і штрихами, які спалахують на сонці листя і стебла.

Контрасти темного і світлого слідують без переходів і півтонів: жовто-коричневий пісок, блакитне небо, біле пляма огорожі. Навколо ні душі – ніким і нічим не порушувана безмовність розлито по всьому.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Вид на палісадник в садибі Н. П. Мілюкова “Острівці” – Григорій Сорока.