Вид на сад – Марі Бракемон

Вид на сад   Марі Бракемон

Марі Бракемон – одна з трьох гранд-дам імпресіонізму, за твердженням Гюстава Жеффре. Художниця випробувала на собі вплив безлічі авторитетних французів і пошук свого стилю дався їй непросто. На її рахунку роботи в класичному стилі, копії картин Лувру, захоплення графікою, розпису фарфору. Однак по роботах Бракемон легко визначити, де пролягає саме та межа, переступивши яку майстриня почала творити саме в импрессионистическом стилі. Власне цій манері належить представлена картина.

На полотні зображений сад, точніше – враження, яке він викликає у глядача. Гра фарб, що переливається палітра з переважаючими зеленим і червоним кольорами. Вдало відтіняє яскраві фарби шматочок біло-рожевого неба, що переглядає крізь буйну листя. На передній план виступає яскрава вигнута гілка, всіяна безліччю дрібних квіток, у лівому кутку картини. Саме ця деталь створює контраст чистого неба.

Дивне враження складається про роботу, варто ближче розглянути – це той випадок, коли детально розглядаючи картину можна побачити всі прийоми, мазки, рух руки і “завитки” кисті. Відійшовши на далеку відстань, перед поглядом ці окремі деталі “збираються” в чудовий краєвид єдиний і живописний.

Бракемон не шукала слави, а просто віддавалася своїй творчості віддано. Вона часто виставляла свої роботи, водила знайомства з метрами імпресіонізму, здобула у них заслужений інтерес і повагу, але писати перестала досить рано, втомившись від критики чоловіка.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)