Вид на Стару Гавань в Гаврі – Клод Моне

Вид на Стару Гавань в Гаврі   Клод Моне

Гавр – батьківщина Клода Моне, де художник провів усе своє дитинство, а з 1860 року залишив це місце і більше ніколи не повертався туди, мабуть, тільки, у гості до родичів і для етюдів. Так, у 1874 році, Моне повернувся в Гавр і написав полотно з точною географічною назвою “Вид на стару гавань в Гаврі”.

Картина вийшла дуже жвавою, можна сказати, живий, завдяки сюжету. Це вид на те місце, де снує багато відпочиваючих і простих жителів. Тут шумно і життя тече за своїми законами. Вид поділений на два світи – пригнічений і задимлений горизонт з житловими будівлями і такий сонячний, чистий пологий берег, вимощений каменем, асфальтом, з сонячними відблисками на жовтій площині. Та частина, де сірі будинки тулятся один до одного, немов спить. Тут же, де сонце і пісок, все дуже бадьоро і весело. Цікаве протиставлення сірого міста річкового причалу. Таким же здається і використання фарб – сірих, димних, холодних далеко і стиглих, світлих, цукрових на першому плані.

Навіть характер письма відрізняється інтенсивністю і темпераментом. Зверніть увагу, який глянець пристані, і наскільки заплутана в’язь мазків житлової частини.

Цікавий ракурс, з якого писав автор. Моне зобразив картину, дивлячись зверху вниз на гавань. Тому люди здаються такими маленькими і кумедними, а площину землі займає майже весь простір полотна. Шматок річки увірвався гострим клином в берег, він холодний і майже чистий, він не заповнений зайвими деталями, але урівноважений з іншою частиною роботи завдяки розкиданим по річці судам.

Незважаючи на сумний дальній план і холодні фарби, гавань виділяє тепло і теплу палітру сонячного дня з довгими тінями від втікаючих перехожих. Мабуть, це послеполуденное час, коли сонце починає йти з зеніту, укрупнюючи тіні, розмиваючи різкості деталей, розміщуючи день в сутінки.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Вид на Стару Гавань в Гаврі – Клод Моне.