Вид на Волзі. Барки – Федір Васильєв

Вид на Волзі. Барки   Федір Васильєв

На своїй картині “Вид на Волзі. Барки” Ф. А. Васильєв зобразив широкі води річки Волги. На передньому плані ми бачимо пустельний берег. Центральне місце в картині займають купці, які пришвартували свої судна, і тим самим вносять пожвавлення в загальний пейзаж. Біля одного з кораблів сидять 2 людини, а третій стоїть поруч. Схоже, що вони готують їжу на багатті. Про це говорить виходить дим від розпеченого віддалік полум’я.

Тут же ми бачимо невелику намет, що вказує на те, що купці вирішили зупинитися на березі Волги на ніч. Можливо, їм належить ще довгий шлях для того, щоб продати свій товар, тому потрібно добре відпочити перед відплиттям. Ще один чоловік сидить спиною до глядача на камені і милується довколишніми пейзажами.

Судна у купців дуже красиві і помітні здалеку. Різьблене оздоблення і яскравий розпис дозволяє їм добре виділятися на загальному фоні і привертати до себе увагу. Крім цього, торговельні яхти мають великі білосніжні вітрильники, прикріплені до високих шпилям, завдяки яким вони можуть дуже швидко пересуватися по воді.

Автор зобразив безвітряну погоду. Вода в річці дуже спокійна, і на її, майже глянцевого гладі відображаються купецькі яхти і прекрасне голубувате небо з хмарами.

Небо на картині представлено в білих, блакитних і сірих відтінках. На перший погляд здається, що очікується сонячна і тиха погода. Але, якщо уважно придивитися, то можна помітити невеликі грозові хмари, які, немов темні клуби диму, поступово намагаються огорнути небо.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)