Вид порту – Пауль Бриль

Вид порту   Пауль Бриль

Народившись в Антверпені, Пауль Бриль в двадцятирічному віці переїхав до Риму, де випробував вплив італійського мистецтва. Проте його творчість відноситься, скоріше, до южнонидерландской школі, і ця картина особливо: вона нагадує світлі, ретельно виписані і в той же час оповиті єдиним повітрям пейзажі Пітера Брейгеля Старшого.

З брейгелевских морських видів почалося на його батьківщині, життя якої була тісно пов’язана з морем, мистецтво марини, яке виросло в цілий напрям у голландської і фламандської живопису. Бриль-мариніст в подробицях зобразив на своєму полотні великий корабель і світло-зелену воду затоки, яку борознять легкі хвилі з молочними гребінцями. У прозорому повітрі видно далекі портові споруди і кораблі на другому плані. Ближче до глядача розміщені персонажі, які пожвавлюють пейзаж: вони зайняті своїми справами, утворюючи в картині жанрові сцени.

Твір витримано в блакитно-зеленуватих тонах, але червоні деталі одягу і прапори спалахують яскравими плямами. Лінії корабельних снастей створюють примхливий графічний малюнок, і вся живопис ретельна, детальна, а тому сухувата: майстер не стільки передає відчуття від моря як природної стихії, скільки оповідає про життя поблизу нього.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)