Від штилю до урагану – Іван Айвазовський

Від штилю до урагану   Іван Айвазовський

Картина Айвазовського “від штилю до урагану” на мою думку, є однією з найбільших творів. Я дивлячись на картину побачила, як спокійне море за кілька секунд перетворюється в бурю.

Твір виконано в темних тонах. Художник змушує пережити разом з героями наближається, і настала стихію. Я побачила, як спокійне море перетворюється в неспокійного звіра, готового поглинути все, що знаходиться поблизу. Я мимоволі почала співпереживати героям, які перебували у човні. Нехай ця човен зображена вчасно штилю, я придумала продовження, і пропливла на цьому човні по всій картині. Змогла побачити бурю і шторм. Особливо мою увагу привернула хвиля, яка ось-ось повинна накрити людей або перевернути човен.

Айвазовський використовує на цьому полотні тільки холодні відтінки, починаючи від блакитних і закінчуючи чорними фарбами. Ця картина, мені здалося, відображає етапи людського життя. Так, наприклад спокійне море – це безтурботне дитинство і юність людини, що наближається буря показує нам доросле життя людини, з усіма проблемами і негараздами, а шторм – це старість людини, в якій він чіпляється за своє життя. Переживши всі три етапи життя людини, мені захотілося залишитися в юності, так як насувається буря і шторм лякають мене своїми проблемами та складнощами.

Це твір мистецтва було написано Айвазовським в 1982 році. На думку багатьох ця картина була експериментом в його творчості. На мій погляд, його експеримент вдався. Твір змусило мене задуматися і зануритися в цю стихію. Мені було б страшно опинитися в центрі бурі, я б вибрала повний штиль і гладінь моря.

Картини цього художника мимоволі змушують задуматися про своє життя і своїх планах. Мені здалося це твір похмурим, не вистачило мені яскравості, і спокійного моря, напевно тому, що я дуже боюся бурі і шторми. Я вважаю Айвазовського геніальним художником, його картини змушують мене фантазувати.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)