Вид Темзи і Лондона від Сомерсетхауса – Антоніо Каналетто

Вид Темзи і Лондона від Сомерсетхауса   Антоніо Каналетто

Каналетто був чудовим рисувальником. Після себе він залишив величезну кількість малюнків, починаючи від моментальних, зроблених на вулиці, начерків і закінчуючи копіями власних картин, виконаними пером і тушшю. Зберігається в венеціанській Академії кишеньковий альбом розкриває нам творчий метод Каналетто.

В цьому альбомі по кілька сторінок займають йдуть в перспективу вервечки, будинків, що вишикувалися уздовж набережної Великого каналу. Тут же фіксувалися висота будівель, характеристики падаючого світла, колір будівель. На представлених аркушах Каналетто намалював вигляд церкви святих Іоанна і Павла, позначивши на будівлях: “червоний”, “білий”, “коричневий”.

Аналіз збережених начерків до картин Каналетто показує, що, приступаючи до великого полотна, він працював, насамперед, з малюнками, зібраними в альбомі, змінюючи ракурси і творячи, таким чином, вже власну оригінальну перспективу.

Закінчені малюнки Каналетто, виконані пером і чорною або коричневою тушшю, вважаються маленькими шедеврами художника. Один з таких шедеврів – “Вид Темзи і Лондона від Сомерсетхауса” . Подібні речі Каналетто відрізняються вільною лінією і жвавістю. З роками колись гострий, енергійний штрих малюнка пом’якшав,; лінія Каналетто стала плавною.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Вид Темзи і Лондона від Сомерсетхауса – Антоніо Каналетто.