Вид Венеції в похмурий день – Джон Сарджент

Вид Венеції в похмурий день   Джон Сарджент

Пейзажну живопис Сарджента умовно поділяють на два періоди, часова межа між якими припадає на 1900 рік. У цей час художник став відходити від портретного живопису, більшу частину часу проводячи в подорожах по світу. Що стосується раннього періоду, то він “географічно” пов’язаний з Парижем і Лондоном. Сарджент оселився в Парижі 1874 року – тому самому, коли тут пройшла перша виставка імпресіоністів.

В Лондон він перебрався в 1886 році, в рік останньої, восьмої, виставки імпресіоністів. Саме до цього часу відноситься його “Вид Венеції в похмурий день”, 1880 або 1882 . Тут явно відчувається вплив імпресіонізму, що й не дивно, оскільки Сарджент був близько знайомий з багатьма імпресіоністами, включаючи Моне, у якого він перейняв деякі характерні прийоми роботи.

Сарджент теж часто писав з натури, намагаючись передати швидкоплинні відтінки освітлення. Але в цей період його більше цікавила форма. З новою силою інтерес Сарджента до пейзажного живопису прокинувся після 1900 року. До цього періоду відносяться такі його роботи, як “Ліс на острові Корфу”, 1909 і “Дерева”. Тільки за час своєї подорожі по Сирії і Палестині в 1905-1906 рр. Сарджент написав понад 40 пейзажів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Вид Венеції в похмурий день – Джон Сарджент.