Вид Харлема – Якоб ван Рейсдал

Вид Харлема   Якоб ван Рейсдал

Картина голландського живописця Якоба ван Рейсдала “Вид Харлема”. Розмір картини 36 x 45 см, полотно, олія. Приблизно в 1655 році Рейсдал перебрався на постійне місце проживання в Амстердам. З цим переїздом збіглася нова зміна в манері майстра, живопис художника стала розкішніше і величніше.

Власне, манера письма Якоба ван Рейсдала маленькими мазками характеризує різноманітність форм побаченого в пейзажному мотив і разом з тим їх емоційне переживання, образне сприйняття художником.

Ймовірно, в новій стильовій манері живопису Рейсдала була і частка бажання сподобатися столичним поціновувачам живопису, можливим майбутнім замовникам його картин. Крім того, в цей період “головним героєм” пейзажів художника стає знамените рейсдаловское небо, затягнуте хмарами. Однак небесні сфери не відволікали уваги Рейсдала від деталей.

Роботи живописця, такі як “Вітряк у Вейку” , “Пшеничні поля” , а також його численні вистави вигляду міста Харлема із зображенням рівнинній голландської сільській місцевості, ставали все краще і краще.

Горизонт у видах Харлема незмінно низький і віддалений, велика частина картини знаходиться під влади великого, затьмареного хмарами неба. Художник зображував пейзаж з допитливою топографічною точністю, працюючи над своїми картинами, він завжди намагався відштовхуватися від цілком конкретних спостережень.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Вид Харлема – Якоб ван Рейсдал.