Від’їзд обрученних – Вітторе Карпаччо

Відїзд обрученних   Вітторе Карпаччо

Найбільше полотно циклу святої Урсули відкриває його можливого замовника. На підніжжі стовпи-флагштока, ділить композицію принципом золотого перетину, добре видно табличка з написом: “VICTORIS CARPATIO VENETIS, OPUS.” і датою, а в центрі картини зображений молодий світловолосий член товариства “Кампанья делла Кальца”. У його руках – стрічка з присвятним написом та літерами, які розшифровують як ініціали Нікколо Лоредана.

Те, що відбувається у фантастичному вигаданому місті і пейзажі все ж несе в собі акцент повсякчасних венеціанської святковості, благо сюжет давав на те підстави. Місто надзвичайно дбав про виробленому враження, і в арсеналі його декорування “з нагоди” килими ставали головним засобом. Тому зображення важливої події в житті святий цілком екстраполюється на сучасні художникові конкретні венеціанські враження, демонструючи “правдиву наочність” представника покоління, міцно прив’язаного до світу реальної дійсності.

Килими часто можна зустріти у венеціанській релігійної живопису і навіть на портретах, де вони несли символічний мироустроительную функцію, натякаючи на блаженство в садах Едему. Звичайно, декоративне узороччя різноманітних по малюнку килимів, вишуканість ошатних тканин вносять в композицію особливу ноту святкової урочистості і демонструють майстерне володіння Карпаччо тонкощами колористики, його радісне замилування життям.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Від’їзд обрученних – Вітторе Карпаччо.