Вид з мосту у Севрі – Анрі Руссо

Вид з мосту у Севрі   Анрі Руссо

Картина “Вид з мосту у Севрі” – друга по популярності робота художника з серії міських пейзажів. Також полотно відоме як “Вид моста Севр і пагорбів Кламара, Сен-Клу і Бельвю”.

Центр композиції – міст над Сеною, що з’єднує береги, густо порослі лісовими нетрями. Чарівна, наївно-зворушлива зустріч старої доброї казки і стрімкого прогресу.

Руссо працює на пленері з властивою йому у всьому безпосередністю, зображуючи те, що бачить перед собою, при цьому завдання композиційної побудови полотна виконано майже бездоганно, чому сприяло вроджене художнє чуття. Чітко простежується бажання художника “втиснути” в полотно всі деталі з натури, не тільки акцентуючи увагу на винаходи прогресу, але і точно передавши мальовничу панораму паризького передмістя.

Відрізок епохи, в яку випало жити Руссо, був відзначений революційними відкриттями і винаходами, він захоплювався самим плином життя і, в особливості, трьома епохами підкорення неба, тому рукотворні повітряні об’єкти тут виражають його справжні почуття.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)