Види Руана – Клод Моне

Види Руана   Клод Моне

“Види Руана” – картина Клода Моне, написана ним в період життя в Аржантеї. Це було чудове плідний час, коли колекція художника поповнилася прекрасними пейзажами з видами берегів Сени, сюжетами з вітрильниками та столичними жителями, гуляють у провінції Аржантей.

Іноді Моне дозволяв собі маленькі подорожі для пленерів уздовж Сени, у тому числі в старовинний гірок Руан – столицю Нормандії. Одна з поїздок в Руан увінчалася цілою серією щільний з видами правобережжя річки Сени та її приток. Вищезазначена робота увійшла до їх складу. Хочеться відзначити, що дане полотно відрізняється не тільки оповіддю сюжету, але й манерою письма Моне, характерною, як правило, нервовими уривчастими рухами.

“Види Руана” – до болю зворушливе уособлення спокійного плину життя і стихії, лише на мить заснулою під пензлем художника. Моне пощастило захопити в свої мережі саме той шматок часу, коли природа ще не спить, але занурена в солодку дрімоту. І ці похмурі фарби, і безвітря, і спущені вітрила човнів, і безлюдність – все говорить про ретельну підготовку до дня зустрічі мороку.

В основі колірної палітри “Видів” лежать холодні відтінки рожевих фарб і бузку. Їх поєднання подарувало зображенню загадкову полумглу і серпанок. Чорною плямою, як це недивно для імпресіонізму з його відмовою від чорної фарби, зяє вітрильник у центрі заплави. Спустошений і самотній він відкидає таку ж глибоку бездонну тінь на дзеркало води…

Пейзаж Руана по-селянськи красивий з його низькими будівлями і шпилем каплиці або храму, яких в цьому місці велике безліч. Дальній план увінчаний пагорбом, таким важким і похилих, що він нагадує спину кита. Невеликий будиночок справа, як відгомін чогось рідного і близького російського пейзажу, гріє душу.

Умиротворений оповідання, тиха пристань у низеньких берегів і дзеркальна вода – все говорить, а вірніше, шепоче, про тяжкості минає дня і швидкому сні, а далі – знову ранок…

Дивлячись на це полотно, починаєш розуміти Моне і його тягу до містечок тихим і спокійним, нехай навіть таким великим в географічному сенсі, але своїм.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)