Види Венеції (Великий канал) – Клод Моне

Види Венеції (Великий канал)   Клод Моне

Вирішивши створити черговий цикл картин, який дав би Моне можливість не тільки передати відчуття, які пов’язані з грою світла, але і сприяв збільшенню його доходів, художник відправляється у Венецію. Це сталося восени-взимку 1908 р., у поїздці його супроводжувала дружина Аліса.

Враховуючи величезну кількість художників, які зображали на своїх полотнах Венецію, для Моне ця тема стає викликом – чи зможе він створити перевершити інших?

Використовується вже майже звичний прийом: робота виконується одночасно над кількома картинами, різний час доби, різний стан погоди. Але у випадку з Венецією така методика не підійшла. Не дозволяли вибрані місця – сходинки палаццо Барбаро, площа на набережній, що розгойдується на хвилях гондола. Пізніше він зізнався, що у Венеції було покладено тільки початок, і тут були закінчені лише два полотна.

Після повернення в Живерні, художник протягом трьох років займався цією серією, і тільки в 1912 р. широка громадськість змогла побачити 29 картин під назвою “Види Венеції”. Роботи були продані його друзями, організаторами виставки, яка відбулася в тому ж році. Все, Моне було створено 37 робіт з вказаної тематики.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Види Венеції (Великий канал) – Клод Моне.